Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Britt-Marie stod upp för den svaga och kämpade för
rättvisa och fred. Jag är tacksam att ha fått dela gemenskapen med henne både i Palestinarörelsen och i FN-föreningen.
Vila i frid, Britt-Marie!
Kommer alltid att minnas alla fantastiska upplevelser vi haft tillsammans, ditt stora samhällsengagemang och alla resor vi gjort på olika håll i Sverige och i andra länder.
Så märkligt varmt det är ute. I natt när jag satte mig i bilen för att åka till lasarettet så kändes det som sommarvärme..
I natt dog mamma. Kanske var det en bra natt att dö på När värmen fortfarande är kvar.
Vi har varit med i 7 år i hennes demens och den allra jobbigaste tiden var de 4 sista månaderna för mamma.
Men nu är det slut. Jag pratade med mamma om min livsfilosofi när jag satt där. Jag sade också att hon skulle vara nöjd med livet och att vi klarar oss. Vi kommer att ses sade jag. Dock inte i döden för det är inte min teori. utan i nästa liv och vi får se vart någonstans på jorden det blir. Jag kunde se att mamma var nöjd. Om det är något jag har fått från henne så är det att vara jag och stå i min egen styrka trots andras åsikter.. Tack mamma️
Minnet lever, det kan ej jordas.
Det kan ej gömmas bland stoft och grus.
Nej, det ska leva i fågelsången,
I blommors doft och vindens sus.
Vila i frid
Agneta och Fred Maier