Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Tacksam över att jag fick ha dig som lärare. Man såg alltid fram emot dina föreläsningar. Du inspirerade då, och gör det fortfarande. Både minnen av din entusiasm och såklart material och lärdomar hjälper mig i min undervisning. Det är fint att du var en så fantastisk lärare att till och med mina elever har glädje av det. Vila i frid!
Åh Ola, jag visste inget och blev chockad när jag nu fick veta. Minns dig med värme - roliga minnen från kortspel och roliga samtal för länge, länge sedan. Vila i frid ️
Nu är den dag vi fasat för över. Jag tror Du tyckte det blev som Du ville.
Sorgen och saknaden är stor, men jag tröstar mig med att Du nu har det bra.
Kram Anna.
Kollegorna på Högskolan Kristianstad2024-08-29Cancerfonden
Ola, vi saknar dig.
I soffan i personalrummet i hus 20 kommer nog platsen i hörnan att intas av andra, men mycket annat kan inte ersättas. Julgranen med ”kemiskt tema” får vi bara minnas och den med det tänkta NATO-temat fick vi aldrig uppleva.
Ett stort tack för allt du bidragit med under alla år på Högskolan Kristianstad. Tack för att vi fått vara din kollega.
Vila i frid.
Ola, tack för alla intressanta diskussioner om vetenskap och växter genom åren/ Urban (fd kollega)
Ola, tack för att du gjorde den organiska kemin lättförståelig/ Micke (fd student)
Vila i frid
Tack Ola:
- för din värme och alla roliga och intressanta samtal vi hade i fikarummet
- för allt samarbete vi haft både i kurser och i vårt forskningsarbete
- för alla skumtomtar och chokladgrodor som du la i mitt postfack!
I ljust minne för alltid bevarad!
Ola, tack för att jag fick lära känna en del av dig, en liten stund! Först fick jag förmånen att ha dig som lärare, och senare som medarbetare och vän. Jag minns dig med värme och beundran.
Tacksam för att jag haft förmånen att ha dig som lärare. Under mitt första år på HKR fyllde jag ´frågelådan´ som du tålmodigt och suveränt besvarade. Din klokskap inom kemi som du förmedlade ska jag ödmjukt bära med mig.
Vila i frid