Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
En sista hälsning och farväl.
”Vårt liv är en vindfläkt, en saga, en dröm.
En droppe som faller i tidernas ström.
Den skimrar i regnbågens färg en minut,
brister och faller och drömmen är slut”. (Nils Ferlin)
Vila i Frid 🙏
Jag kommer ihåg när vi jobbade tillsammans på Reso i disken på Norrbackaskolan 1973 tror jag att det var. Det var en rolig tid. Mycket skratt och bus. Vi jobbade sen tillsammans igen på posten i många år. Det var kul att jobba med dig igen. Det är sorgligt att vi inte kan träffas igen på gamla dar. Vila i frid Ubbe .
Det var med stor sorg jag läste i tidningen att du hade gått bort. Vi jobbade tillsammans på Posten under många år. Du var alltid så snäll, lugn, varm och alltid med glimten i ögat. En sista varm hälsning från Åsa
Käre bror, du som var yngst skulle inte gå först. Nu blev det så, någon annan bestämmer. Efter ett mycket tufft år där du kämpade mot cancern, som helt tog över din kropp, slipper du nu det onda. I nästan 66 år har jag fått vara din storesyster Du var en av de mest intelligenta personer jag känner och din humor var helt underbar, vi kunde skratta så vi grät. Hälsa de våra och krama dom från mig. Du är för alltid en del av mig. Saknar dig!
Inger