Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Du skickade ett meddelande till mig på Messenger den 29 maj 2026 och frågade omtänksamt hur min mamma mådde. Det betydde mycket.
Du var en god vän till min pappa, och som jag förstod delade ni många fina stunder tillsammans. Du berättade också att du hade bott hos min farmor och farfar tills du var tre år – något jag inte visste tidigare.
Så fint av dig att dela med dig av det.
Vila i frid, Laila Nilsson.
/Nina
Gunde, det finns många roliga minnen från när jag var ung. Du var den roliga och smått knasiga pappan som jag verkligen gillade. Du blir saknad. Vila nu i frid.
Många fina samtal, minnen om trav, wirre och frimärken.
Tack för alla åren på TFA.
Det finns inget sätt
att komma Dig
närmare
Vi går på avstånd
men vet dock att våra hjärtan
följer Dig som Din
skugga.
Tack för många roliga stunder. Jag har så många fina minnen av dig. Ett som kommer upp är när FBK vinner avgörande matchen på Globen. Greger Artursson ett slagskott mellan benen på Söderström. Vi satt i Djurgårdsklacken och det blev tyst, Varpå du reser dig och vrålar Yes. Modigt av dig och de gick bra den gången. Hoppas du kan se SHL där du hamnar
Vi var vänner sedan slutet av 70-talet. Tack för alla år. Jag kommer att sakna den kloka, snälla och roliga värmlänningen Gunde. Vi ses kanske, vem vet?
Gunde du var min granne i Sälje i Ekshärads församling.
Jag minns dig som skämtsam och lugn. och vi hade det trevligt de gånger vi sågs i Upplands Väsby,
Du påminde mig i maj månad att vi var fyra stycken från Sälje by som hade akademisk utbildning.
Vi var också släkt liksom de flesta i Sälje by var släkt med varandra,
Vila i frid,
Leif och Gunde var från början kollegor men blev tidigt goda vänner. Om Leif hade möjlighet så skulle han gärna delat med sig här av alla roliga upplevelser de delat. Gunde var en av mycket få vänner som flera gånger hälsat på Leif på demensboendet och regelbundet hört av sig för att fråga hur det är med Leif. Det om något visar på vilken fin person Gunde var.
Vila i frid Gunde!