Kära Liselott- Vila i Frid- Vi önskar vi hade lärt känna Dej mer- LJUS och FRID från Hjalmar och Margareta Schock
Kära Liselott, kära vän. Jag kan fortfarande inte förstå att du är borta. Jag sträcker mig ofta efter mobilen och vill samtala med dig om livets förunderligheter, men kommer på att du inte längre kan svara. Jag saknar dig. Vi kom överens om att den som flyttar till himlen först ska leta rätt på den andres föräldrar och berätta hur mycket vi älskar och saknar dem. Jag vet att du har hittat min mamma och kramat om henne från mig.
Tack, Lotta, för 18 år av långa, fina samtal om allt mellan himmel och jord. Tack för att du stod ut med att jag tror på att utomjordingar visst finns – har jag fått rätt? Tack för att du höll av Finland, landet som bor i mitt hjärta och i min själ.
Vi kommer att ses igen. Inte än, men längre fram i tiden. Tills dess, lev väl i himlen med dina föräldrar och din släkt. Vila i frid bland molnen, i Guds famn. Hälsa Gud och alla änglar.
Himmelska kramar från din vän,
Anne
Kära Liselott tack för 50 år tillsammans resor mm. Saknaden och tomheten känns tung. Ingalill
Tack härliga,envisa Lotta för många fina minnen under många år. Jag saknar dig.
.
Tack för alla roliga minnen.
Tack för allt snälla Liselott ♥️
Vila i frid!
Ellen Elisa Nisse och Helen
Tack för alla ljusa minnen
Tack för allt roligt vi har haft
Tack för alla ljusa minnen
En sista hälsning
En sista hälsning
Tack för alla ljusa minnen
Vila i frid