Jag minns fortfarande somrarna på Bäckegården när vi var små. Du lärde mig äta stekt lök och försökte få mig att borsta tänderna med salt! Det var mycket skrubbsår och blommor. Vila i frid Ingrid
Tack Ingrid för fin vänskap
Eva och Lennart Thunvall
Du lärde mig så mycket om blommorna i skogarna runt Landöra i vår barndom. Det lade grunden för mitt stora växtintresse genom livet. Tack Ingrid, alltid bevarad i ett ljust minne.
Kommer alltid att minnas Dina stimulerande tankar och åsikter. Vila i frid kära morskusin.
Kära Moster Ingrid vi kommer ihåg dig med kärlek och glädje. Du var en glad person med humor och bra råd. Din Doktors Hatt var i Biologi, främst växtfysiologi, men din nyfikenhet sträckte sig till att resa, jazz musik, kolonilott, teater och läste vidare olika universitets kurser. Uppvuxen i skärgården på Södergården där vi alla samlades och delar många fina minnen.
Kära Syster
Vila i Frid
Minns med glädje alla gånger du kom roende till Tvärnö skola.
Tack för många glada minnen från Tvärnö
En sista hälsning
I ljust minne bevarad
En sista hälsning
En sista hälsning
Vila i frid
Tack för alla ljusa minnen
Vila i frid
Kära Syster och Moster Vila i Frid