Jag sitter här och minns dig♥️ Solen skiner och snön gnistrar ute. Tack för allt du lärde oss om naturen och alla turer vi var ute i skog och mark. Alla årstider har sin tjusning sa du och du har verkligen rätt! Saknar dig pappa…..
Livets slut kan ingen hindra, men fina minnen
kan sorgen lindra.
En sista hälsning
Vila i frid Lars-Erik
Vila i frid Lasse
Jag kommer att minnas dig och det liv du delat med Ragnhild på stångholms präglat av stabilitet, förnöjsamhet och hjälpsamhet. Att vara nöjd med det enkla är en mycket fin egenskap som tyvärr är väldigt sällsynt idag. Tack för allt och framförallt för Ola!
Vila i frid morfar ❤︎ Du är saknad och älskad ❤︎
Tack fina Lasse för alla år som vi har fått vara en del av er familj. Tack för allt som vi fått uppleva tillsammans, skogsutflykter, middagar med dans och annat kul som vi haft hos er och hos oss på Stångholmsgatan och på Björkskatan. Tack för att du ville vara med på barnens, vara delaktig i det och en del foton blev det också. genom åren. Tack för din tid som Mulle på vår förskola. Det var verkligen uppskattad och lärorikt.
Vila i frid och hälsa nu mamma och ta en sväng om tillsammans där ni nu är.
Vi ses när vi ses!
Kram Christina med familj <3
Tack fina Lasse för alla fina stunder och att jag fått växa upp med dig och din familj. Tack för alla gånger jag fick följa med ut i skogen och utforska naturen. Sitta vid en brasa tidigt på morgonen och höra skogens alla ljud. Tack för att du lärde mig mig dansa, jag fick stå på dina fötter när jag var liten och du for runt i mammas och pappas vardagsrum med mig. Något jag alltid kommer minnas. Jag hoppas du har träffat min mor där ni nu är.
Ta en sväng om med henne och krama om henne från mig.
Tack pappa för allt! Jag hoppas du har det bra vart du nu än är ♥️♥️
Tack för allt, vila i frid kära pappa!
Med varmt deltagande i er stora sorg.
Vila i frid.
Tack för alla minnen och vila i frid
En sista hälsning
En sista hälsning